6 °c

Avrasya Tüneli açıldı

Avrasya tüneli ya da İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi, temeli 26 Şubat 2011 tarihinde atılan Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından Kazlıçeşme-Göztepe güzergahında bir karayolu tüneli ve bağlantı yolları ile birbirine bağlayan tünel. Toplam güzergah tünel ve bağlantı yolları ile 14,6 kilometredir. Kazlıçeşme ile Göztepe arasında yoğun trafikte 100...

Avrasya Tüneli açıldı
Avrasya tüneli ya da İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi, temeli 26 Şubat 2011 tarihinde atılan Asya ve Avrupa yakalarını, deniz tabanının altından Kazlıçeşme-Göztepe güzergahında bir karayolu tüneli ve bağlantı yolları ile birbirine bağlayan tünel.
127
Avrasya Tüneli açıldı
Toplam güzergah tünel ve bağlantı yolları ile 14,6 kilometredir. Kazlıçeşme ile Göztepe arasında yoğun trafikte 100 dakikaya varan seyahat süresinin 15 dakikaya kadar indirilmesi hedefleniyor.
227
Avrasya Tüneli açıldı
İstanbul Boğazı'nda üç köprü ve bir arabalı feribotla beraber alternatif bir karayolu geçişi sağlamak amacıyla, Marmaray'ın 1,8 kilometre kadar güneyinde inşa edilen proje mevcut üç köprünün ve arabalı feribotun trafik yüklerini paylaşarak İstanbul'a daha dengeli bir şehiriçi ulaşımı kazandıracak. İstanbul'da Marmaray tüp geçidinden sonra ikinci tüp geçididir. Tünelin geçiş ücreti tek yönlü ₺15'dir.
327
Avrasya Tüneli açıldı
427