16 °c

Örnek sosyal proje Yaşam Ayavefe’den geldi

Yaşam Ayavefe’nin kurduğu ve insanları yönlendirecek ve çevre sorunları hakkında farkındalık yaratacak bir girişim

Güncel Haberi
Örnek sosyal proje Yaşam Ayavefe’den geldi
Örnek sosyal proje Yaşam Ayavefe’den geldi

Green Climate Wolrd, Yaşam Ayavefe tarafından başlatılmış ve aldığı olumlu geri dönüşler ile dünyanın en büyük ve en önemli iklim çalışmasıdır...

Ülkemizin yetiştirdiği başarılı iş adamlarından Yaşam Ayavefe sosyal sorumluluk projeleri ile göz dolduruyor. Gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için, bütün birikimini ve tecrübesini çevre projelerine ayırıyor. Başarılı iş adamı çevre sorunlarına çözüm bulmak için geliştirilen teknolojilerde ön planda yer alıyor.

Green Climate World

Yaşam Ayavefe’nin kurduğu ve insanları yönlendirecek ve çevre sorunları hakkında farkındalık yaratacak bir girişim. Green Climate World... İnsanlara günlük koşuşturmaları sırasında, unuttukları çevre bilincini hatırlatmak, sanayileşme ve tüketim çılgınlığı ile artan sera gazı etkisini azaltmak projenin en önemli gündem maddelerinden biri... Proje aynı zamanda geliştirdiği teknolojiler ile küresel anlamda çevre politikalarının güncelleştirilmesine yardım etmeyi hedefliyor. Geliştirilecek yeni teknolojiler ile bu alanda referans kabul edilecek bir sosyal girişim... Green Climate Wolrd, Yaşam Ayavefe tarafından başlatılmış ve aldığı olumlu geri dönüşler ile dünyanın en büyük ve en önemli iklim çalışmasıdır. “Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’ne (IPCC) göre, 2030 yılına kadar dünyanın sıcaklığının 1.5 °C artması bekleniyor sanayi öncesi döneme göre. Bunun üstünde her yarım santigrat derece dünyadaki canlı nüfusunun %5 azalmasına yok açacak. Hemen harekete geçmemiz lazım. Dünya’nın böyle detaylı çalışılmış projelere ihtiyacı var” diyor Yaşam Ayavefe.

Çevre Teknolojilerine Yatırım

Başarılı iş adamı Yaşam Ayavefe, yurtdışında yaptığı başarılı işlerden elde ettiği kazanımlarını çevre teknolojilerinin geliştirilmesinde harcamaktadır. Çevreye verdiğimiz tahribatı azaltmak için “her karış toprağa ağaç dikmek” mottosunu geliştiren Yaşam Ayavefe, robotik, insansız hava araçları, büyük veri ve akıllı makineler alanında büyük yatırımlar yapıyor. Ülkemizin ve dünyanın ağaçlandırılması konusunda, insansız hava araçları ile minimum insan gücü gerektiren ve düşük maliyetli çözümler ortaya koyuyor. Bünyesinde barındırdığı uzman ekiplerle her iklim ve her coğrafyaya özgü tohum topları geliştirdiklerini söylüyor Yaşam Ayavefe. “Bir tohumdan sağlıklı bir fideye sonra da sağlıklı bir ağaca dönüşme sürecinde, tohum ile birlikte içinde yer alan maliyet etkin çeşitli mineral ve gübreler ile yeni bir konsept yaratıyoruz. Geliştirdiğimiz insansız hava araçları ile bu tohum toplarını ağaçlandırmanın zor olduğu alanlarda ekiyoruz. Geliştirdiğimiz akıllı makineler ile topraktan ve havadan anlık olarak aldığımız verileri işliyoruz. Dünyanın sağlığı ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için devamlı teknolojimizi geliştiriyoruz”

Geleceğe Dair Planlar

Green Climate World, Yaşam Ayavefe’nin kıvılcımını yaktığı bir proje iken, şu an tüm dünyanın takdirini kazanan bir ateşe dönüştü. Yaşam Ayavefe bundan sonraki amaçlarının bu projeyi sahiplenecek daha çok kişiye ve şirkete ulaşmak olduğunu söylüyor. ”Herkesi harekete geçirmekten başka şansımız yok. Doğal kaynakların tüketimi konusunda bir hayli bilinçsiz davranmaya devam ediyoruz. Green Climate Projesi çevre bilinci aşılanmamış bir kişi bile kalmayana kadar devam edecek ve biz de bu projenin sonuna kadar en büyük destekçisi olacağız.”

Yaşam Ayavefe kimdir?

İnsanlığın geleceği ve yaşanabilir bir dünya için vizyoner ve insanları etkileyebilecek savaşcılara ihtiyacımız var. Yaptığı başarılı işlerin üstüne daha fazla sorumluluk alarak, sorunlarımızla mücadelemizde ön saflarda yer alacak kişilere ihtiyacımız var. Yaşam Ayavefe de bu insanlardan biri. Finansın ve girişimciliğin merkezlerinden Londra’da yaptığı başarılı işler sayesinde adını dünya kamuoyunda sıkça duyuran Yaşam Ayavefe artık çevre sorunlarına odaklanıyor. Dünya gündemi her gün farklı bir alana kayarken, Yaşam Ayavefe dünyanın ve insanlığın en büyük sorununun küresel ısınma olduğu görüşünü dünya kamuoyuna yayıyor. Küresel ısınma, dünya üzerinde yaşayan her canlıyı tehdit eden ve hemen bugün harekete geçmezsek, geri dönüşü olmayan bir sorundur diyor Yaşam Ayavefe.

Sıradaki Haber