HaberTam
AkhisarAntalyasporBaşakşehirBeşiktaşBursasporÇaykurrizesporEskişehirsporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiKasımpaşaKayserisporKonyasporMersin idman yurduOsmanlısporSivassporTrabzonspor

Şike iddianamesinde tamamlandı! Bir numaralı şüpheli Fetullah Gülen

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Futbolda şikede kumpas” soruşturması tamamlanarak, bir numaralı şüpheli Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 108 kişi hakkında iddianame hazırlandı

Spor Editörü

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın  (FETÖ/PDY) “futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla yürütülen  soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, bir numaralı şüpheli olarak FETÖ  elebaşı Fetullah Gülen yer aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu, “Futbolda şikede  kumpas” soruşturmasını tamamladı.

Bir numaralı sanık FETÖ elabaşı Fetullah Gülen ile eski emniyet  müdürlerinin de aralarında bulunduğu 108 kişi hakkında hazırlanan iddianame,  başsavcılığa sunuldu.

76 kişi mağdur-müşteki

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Serdal Adalı, Rıza Çalımbay, Yılmaz Vural, Emenike, Gökçek Vederson’un yer aldığı 76 kişi ise mağdur-müşteki olarak yer aldı.

Suçlamalar

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen İddianamede şüphelilere atfedilen suçlamalar şöyle; “Usülsüz kayıt”, “Özel hayatın gizliliğinin ihlali”, “Resmi belgede sahtecilik”, “İftira”, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “Silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma”, “Haberleşmenin gizliliğini ihlal”