HaberTam

İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem 12 Aralık’ta göreve başlıyor

Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi olarak atanan Kemal Ökem’in 12 Aralık’ta İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’e güven mektubunu sunarak görevine resmen başlayacağı öğrenildi.

İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem 12 Aralık’ta göreve başlıyor

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye-İsrail  ilişkilerinin normalleşmesinin ardından karşılıklı büyükelçileri atama süreci  tamamlanıyor. İsrail’in Ankara Büyükelçisi olarak atanan Eitan Naeh’in dün  Ankara’ya gelmesinin ardından, Büyükelçi Ökem de 12 Aralık’ta Tel Aviv’de  görevine başlayacak.

Ökem, sözkonusu tarihte Cumhurbaşkanı Rivlin’e güven mektubunu sunarak  görevine resmen başlamış olacak.

İsrail’in Ankara Büyükelçisi Naeh, Esenboğa Havalimanı VIP çıkışında  basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Türkiye’de elçi olarak bulunmaktan  duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve resmi olarak göreve başlayacağı tarihi dört  gözle beklediğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin İsrail’de temsil  seviyesini büyükelçiliğe yükselttiğini “Sayın Başbakanımızın Dışişleri Danışmanı  Kemal Ökem beyi biz de İsrail’e büyükelçi olarak atıyoruz. Onlar da  büyükelçilerini atadılar.” sözleriyle duyurmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER