HaberTam

YÖK’ten sınav sistemi değişikliği haberlerine yalanlama

Yükseköğretim Kurulu: “YÖK’te üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmamıştır, yapılmamaktadır. Bir başka bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmemektedir. Diğer taraftan sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberler adaylar üzerinde olumsuz etki yapmaktadır”

YÖK’ten sınav sistemi değişikliği haberlerine yalanlama

Lise diploma puanlarıyla önlisans programlarına sınavsız geçiş yapılacak haberlerinin ardından YÖK’ten yazılı açıklama geldi.

Açıklamada; üniversiteye giriş sisteminin değiştirileceğine ilişkin iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, bazı ulusal gazetelerde, üniversiteye giriş sistemine dair gerçek dışı haberler yer aldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: “YÖK’te üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma  yapılmamıştır, yapılmamaktadır.

Bir başka bakanlıkla da konuya ilişkin haberde  konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmemektedir. Diğer taraftan sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberler adaylar üzerinde olumsuz etki  yapmaktadır. Yükseköğretim sistemine girişle alakalı kamuoyunun sadece YÖK’ün kararlarını ve duyurularını dikkate almasını önemle rica ederiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER