15 °c

Muharrem İnce'den hükümete destek! Vakti değil...

Muharrem İnce, Türkiye ile ABD arasında yaptırıma varan krizle ilgili olarak açıklama yaptı. Dolar/TL kurunun son olarak 7.23'le rekor kırmasına atıfta bulunan İnce, partisine acilen bir kriz komitesi kurulması yönünde çağrıda bulundu.

Ekonomi Haberi
Muharrem İnceden hükümete destek! Vakti değil...
Muharrem İnce'den hükümete destek! Vakti değil...

"İktidar kulaklarını mühürlemiş, gerçekleri duymamakta ısrarlı. Yapılan samimi ikazları dinlemek yerine yanlışlarını sürdürmekte kararlı. Yaptıkları her açıklama ve aldıkları her kararla, ateşe benzin dökmeyi sürdürüyorlar" diyen İnce, kişisel Twitter hesabında yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti: 

— En çok ihtiyacımız olan şey 'ortak akıl'. Ancak, bırakın ortak aklı, ortada bir akıl da yok. Bilgisizlik, inat ve telaş içindeki iktidarın, kendisi farkında olmasa da, teknik ve siyasi yardıma ihtiyacı olduğu açık.

— Vakit, olanı biteni izleyip, 'ne halleri varsa görsünler' demek vakti değildir. Ülkesine karşı sorumluluk hisseden herkes ve her kurum, gücü yettiği kadarıyla, bu durumdan kurtulmak için çareler geliştirmek zorundadır.

— Bu nedenle, CHP ana muhalefet partisi olduğunu ve halkın kendisine verdiği uyarı görevini hatırlayarak, hemen bir 'Kriz Komitesi' kurmalıdır.

— Cumhuriyeti kuran partinin, Cumhuriyetin sürüklendiği felaket karşısında eli kolu bağlı kalmayacağı gösterilmelidir. Karşımızdaki felaket birkaç eleştiriyle geçiştirilecek türden bir manzara değildir.

— CHP yönetimindekiler, koltuklarının ikbali kadar, memleketin ikbali için de mücadele vermeleri gerektiğini hatırlayarak, yaşanan krize karşı alınması gereken ekonomik tedbirler geliştirip, hükümet ve kamuoyuyla paylaşmalıdır.

— Uluslararası topluma, özellikle bize yönelik saldırgan bir tutum takınan ABD yönetimine karşı tavrımızı açıkça ortaya koymalıyız. İktidarın uyguladığı yanlış politikaların karşısında olsak da, ülkemizin ve milletimizin çıkarlarının sonuna kadar yanında olduğumuzu ilan etmeliyiz.

 

Sıradaki Haber