16 °c

Bakan Albayrak, "Artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamada bulunuyor. Albayrak döviz kurundaki hareketliliğe ilişkin, "Serbest piyasa kurallarında kalarak gereken tüm araçları devreye sokarak adım atmaya devam edeceğiz." dedi

Güncel Haberi
Bakan Albayrak, Artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir
Bakan Albayrak, "Artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dolar kurundaki hareketlilik ve ABD ile yaşanan sürece ilişkin açıklamalar yapıyor.

Albayrak'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

16 yıldır Cumhurbaşkanlığı liderliğinde ekonomide büyük bir başarı hikayesi yazmış AK Parti kadrolarının son 5 yıldır doğrudan terör örgütleriylye çok farklı siyasi ve uluslararası sınamalara maruz kalan ülkemiz iljk defa küresel ve finansal sitemin en büyük oyuncusu tarafından hedef alındı.

10 Ağustos'ta TL'ye saldırı en üst düzeyden ilan edildi. Kurumlarımız çok sağlam kararlı bir duruş ortaya koydulşar.

İlk günden itibaren paydaşlarla çok yakın bir çalışma ve aksiyyon planı oluşturdu. Merkez Bankamız ve BDDK piyasalardaki baskıyı azaltmak için gerekli tüm tedbirleri aldı.

Gereken tüm piyasa araçlarını kullanarak adımlarımızı atacağız. Reel sektöre ve bankalara yönelik bir dizi tedbir uygulamaya devam edeceğiz. Yapılandırmalaraı daha net bir çerçeveye oturmuş olacağız.

Bankalarla kredilerin yeniden yapılandırılmasına yönelik çerçeve düzenlemesinde bir noktaya geldik.

Kur artışından etkilenen firmaları tespit ederek, firmalarımızı daha da rahatlatmaya devam edeceğiz.

Artık dolar güvenilirliğini yitirmiştir.

Devamı geliyor...

Sıradaki Haber