24 °c

CHP'ye sert tepki! Adalet diye yürüdüğünüz yollarda

CHP'nin SİHA'larla sivillerin vurulduğu iddiasına Başbakan Yıldırım'dan sert tepki geldi. Yıldırım, "Ne yazık ki teröre destek verme alışkanlığı devam ediyor. Önce 'adalet' diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın" dedi.

Güncel Haberi
CHPye sert tepki! Adalet diye yürüdüğünüz yollarda
CHP'ye sert tepki! Adalet diye yürüdüğünüz yollarda

Başbakan Binali Yıldırım, Belediye Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada CHP'nin Silahlı İnsansız Hava Araçları'na ilişkin iddialarına sert tepki gösterdi.  

İşte Yıldırım'ın o tepkisi...

"Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA'lara karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, 'yol medeniyettir' diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz? Siz bu lafları edeceğinize önce 'adalet' diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar." 

Sıradaki Haber