8 °c

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihrama girdi

Resmi temaslar için körfez ülkelerine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret etti. İhrama giren Erdoğan, umre yaptı. Erdoğan, Medine'de Hazreti Muhammed'in kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi'yi ziyaretinin ardından Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'na özel uçak "TUR" ile geldi. Umre ibadeti için karayoluyla Mekke'ye geçen Erdoğan...

16 Şubat 2017 11:02 Perşembe
Güncel Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihrama girdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihrama girdi

Resmi temaslar için körfez ülkelerine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret etti. İhrama giren Erdoğan, umre yaptı. Erdoğan, Medine'de Hazreti Muhammed'in kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi'yi ziyaretinin ardından Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'na özel uçak "TUR" ile geldi.

Umre ibadeti için karayoluyla Mekke'ye geçen Erdoğan, gece saatlerinde Mescid-i Haram'ı ziyaret etti.

Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önce umre tavafını yaptı, daha sonra ise Merve ve Safa tepeleri arasında umre sa'yını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan da umre yaptı.

Umre ziyaretini tamamlayan Erdoğan, daha sonra Suudi Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti.

Sıradaki Haber