25 °c

Heykellerimi yapmışlar! Çok üzüldüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı belediyeler tarafından yaptırılan heykellerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Duyunca çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize ters. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler" dedi.

Güncel Haberi
Heykellerimi yapmışlar! Çok üzüldüm
Heykellerimi yapmışlar! Çok üzüldüm

Bir süredir gündemde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykellerine Erdoğan'dan tepki geldi.  

ÇOK ÜZÜLDÜM

Belediye Başkanları Toplantısında konuşan Erdoğan, "Bazı belediyelerimiz şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler" diye konuştu.

DEĞERLERİMİZE TERS

İşte Erdoğan'ın o konuşması...

"Burada bir şeyi söyleyeceğim. Bazı belediyelerimizde, sayısı gerçi çok fazla değil. Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Değerli arkadaşlar, bir defa bu bizim değerlerimize terstir.

KİMSE BU YOLA TEVESSÜLE ETMESİN

Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım. Asla bu yola, hiçbir arkadaşım böyle bir yanlış yaptılar. Bundan sonra kimse de bu yola tevessüle etmesin."

Sıradaki Haber