12 °c

Hükümetten çok net açıklama! Bedelli çıkacak mı? Cevap çok net!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, AK Parti milletvekillerine, gündemden düşmek nedir bilmeyen bedelli askerlik ile ilgili olarak çok net bir açıklamada bulundu.

Güncel Haberi
Hükümetten çok net açıklama! Bedelli çıkacak mı? Cevap çok net!
Hükümetten çok net açıklama! Bedelli çıkacak mı? Cevap çok net!

Bedelli askerlik gündemden düşmek bilmiyor. Sosyal medyada da sık sık karşımıza çıkan çeşitli trend topiclerle de gündem yaratılıyor. Konu bu derece gündemdeyken bedelli bekleyenlerde sürekli bir cevap arayışı halinde. Ve son olarak konunun açılması üzerine bir açıklamada Bekir Bozdağ'dan geldi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ milletvekillerine, gündemden düşmek nedir bilmeyen bedelli askerlik ile ilgili olarak çok net bir açıklamada bulundu. Kafalarda simdi oluşan yeni soru ise, bu açıklama sonrası bedelli askerlik bekleyenlerin umudu devam edecek mi?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, Ak Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı. Her grup başkanvekiline bağlı 50-60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi. Toplantının ana gündem başlığını Ak Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. Genel Kurul’daki görüşmelere sık sık, “karar yeter sayısı” olan 139 milletvekilinin bulunamaması nedeniyle ara verilmek zorunda kalındığı ifade edilen toplantıda, bu tablonun iktidar grubuna yakışmadığı vurgulandı. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve grup başkanvekillerince yanıtlandı.

BEDELLİ ASKERLİK ÜMİDİ VAR MI?

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konuyla ilgili vekillerin de ağırlıklı olarak, “Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

Sıradaki Haber