25 °c

Şafak Pavey Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

Şafak Pavey, ABD'de yayın yapan New York Times gazetesine yazı yazdı. Pavey, adalet yürüyüşüyle gündeme gelen cezaevindekilerin durumunu anlattı Fetö'cüleri savundu.

Güncel Haberi
Şafak Pavey Türkiyeyi ABDye şikayet etti
Şafak Pavey Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşüyle birlikte defalarca gündeme gelen 'cezaevindekilerin durumu' bu kez CHP milletvekili Şafak Pavey tarafından ABD'de yayın yapan New York Times'a taşındı.

"TUVALETLERDE KAMERA VAR"
Şafak Pavey "Erdoğan'ın cezaevleri" başlıklı yazısında cezaevlerindekilerin joplar ile dövüldüğü yalanını yazdı. Pavey yalanını o kadar ileri götürerek cezaevinde tuvaletlerde bile kamera olduğunu savundu.

Pavey yazısında "Türkiye cezaevlerinde o kadar çok gazeteci, yazar ve uzman kişi var ki, dolandırıcılık, tecavüz, hırsızlık, yağma ve haraç kesmekten hüküm giymiş 38 bin kişi ceza süreleri dolmadan onlara yer açmak için serbest bırakıldı" iddiasında bulundu.

"FETÖ'CÜ GARDİYANLARI SAVUNDU"
Pavey yazısında "Gardiyanlar bile korkuyor. Bir bardak su rica etseniz, muhalefete iyi davranma suçlamasıyla karşı karşıya kalmamak için size su vermeyecekler. Birçoğu da darbeden sonra işten çıkarıldı." diye yazarken işten çıkartılan FETÖ'cü gardiyanları savundu.

"MEKTUP YAZMALARI YASAK"
Pavey cezaevindekilere kitap verilmesine rağmen kitap verilmediğini iddia ederken, mektup yazmalarının yasak olduğunu da savundu.

Sıradaki Haber