17 °c

Yılın ilk karı oraya yağdı! Herkes şokta

Türkiye'nin birçok kenti sıcaktan kavrulurken Artvin'de Bilbilan yaylası ile Hopa’nın Yığılı köyünün yüksek kesimlerine, Erzurum'da Tekman ilçesi Gavur Dağı'na, Rize'de ise Kaçkar Dağı'na kar yağdı.

Güncel Haberi
Yılın ilk karı oraya yağdı! Herkes şokta
Yılın ilk karı oraya yağdı! Herkes şokta

Kış bu yıl erken geldi. Artvin'de Bilbilan yaylası ile Hopa’nın Yığılı köyünün yüksek kesimlerine, Erzurum'da Tekman ilçesi Gavur Dağı'na, Rize'de ise Kaçkar Dağı'na ilk kar düşerken vatandaş şoke oldu. 

Her yer beyaza büründü

Erzurum’da yüksek kesimlerde kar yağdı. Tekman ilçesi Gavur Dağlarındaki göçerler, kar karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Küçükbaş hayvanlarını yaylada otlatan göçerler kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplanan merada soğuk karşısında oldukça zorlandı.

Türkiye’nin en yüksek dağlarından olan 3932 rakımlı Kaçkar Dağı’na da kar yağdı. Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı ile Kaçkar Dağı beyaza büründü. Gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara ile şok olurken, Kavron Yaylası'na gelen turistler bu anın tadını çıkardılar.

Cep telefonlarına sarıldılar

Artvin'de kar, Bilbilan yaylası ile Hopa’nın Yığılı köyünün yüksek kesimlerinde görüldü. Eylül ayında kar yağdığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi, cep telefonu ile kayda aldıkları görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Sıradaki Haber