3 °c

Hatay'da St. Pierre Bayramı etkinleri

HATAY (AA) - Hatay'da Hristiyan dünyası tarafından her yıl kutlanan St. Pierre Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" gerçekleştirildi.Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve Antakya Polifonik Korolar Derneği Başkanı Sezgin Suna, Samandağ ilçesine bağlı Batıayaz Mahallesi'ndeki kilisede düzenlenen...

Kültür-Sanat Haberi
Hatay'da St. Pierre Bayramı etkinleri
Hatay'da St. Pierre Bayramı etkinleri

HATAY (AA) - Hatay'da Hristiyan dünyası tarafından her yıl kutlanan St. Pierre Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve Antakya Polifonik Korolar Derneği Başkanı Sezgin Suna, Samandağ ilçesine bağlı Batıayaz Mahallesi'ndeki kilisede düzenlenen etkinliğin açılışında, Antakya'da Türk Katolik Kilisesine 1976 yılında rahibe olarak atanan Barbara Kallasch'ın 1986 yılından bu yana düzenlediği etkinliğin üç yıldan bu yana Batıayaz'daki kilisede yapıldığını söyledi.

Daha önce tek sesli olarak gerçekleştirilen etkinliğin 1993 yılından bu yana kendisinin de koro şefi olarak katılımıyla çok sesli bir boyuta dönüştüğünü ifade eden Suna, etkinlikte, çocuk ve büyükler korosundan koristlerin seslendireceği şarkılarla barış mesajı vereceğini belirtti.

Yaklaşık bir saat süren etkinlikte, Türkçe ve Ermenice ilahi ve şarkılar seslendirildi.

Etkinliğe, Samandağ Kaymakamı Cavit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile çok sayıda davetli katıldı.Sıradaki Haber