21 °c

TOG üyeleri dizi oyuncularıyla buluştu

İSTANBUL (AA) - Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) üyeleri, Hayat Şarkısı isimli dizinin oyuncularıyla bir araya geldi.Adile Sultan Sarayı'nda düzenlenen etkinlik öncesi AA muhabirine açıklama yapan TOG Genel Müdürü Jülide Erdoğan, vakfın 2002'de kurulduğunu belirterek, "Gençlerin güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Gençler, yaşadıkları yerlerde gördükleri bir soruna yönelik çözüm...

Kültür-Sanat Haberi
TOG üyeleri dizi oyuncularıyla buluştu
TOG üyeleri dizi oyuncularıyla buluştu

İSTANBUL (AA) - Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) üyeleri, Hayat Şarkısı isimli dizinin oyuncularıyla bir araya geldi.

Adile Sultan Sarayı'nda düzenlenen etkinlik öncesi AA muhabirine açıklama yapan TOG Genel Müdürü Jülide Erdoğan, vakfın 2002'de kurulduğunu belirterek, "Gençlerin güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Gençler, yaşadıkları yerlerde gördükleri bir soruna yönelik çözüm getirdikleri projeleri hayata geçiriyor. Biz de projeleri hayata geçirirken, gençlere hem eğitim hem farklı atölyelerle destek sunuyoruz. Aynı zamanda burs programlarımız var." dedi.

Erdoğan, 29 üniversitede çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirerek, yılda bin 500 civarı projenin gençler tarafından hayata geçirildiğini aktardı.

Hayat Şarkısı'nın oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe de değinen Erdoğan, "Gençlerin eğitimine katkı sunmak için bu yemeği düzenledik. Buraya gelen kişiler, bağış karşılığı geliyor ve gençlerin bir senelik eğitimine destekte bulunuyor." dedi.

Dizinin başrol oyuncularından Birkan Sokullu da TOG'a destek olmak amacıyla etkinliğe katıldığını söyleyerek, "Yaptığımız işle ulaştığımız seyirci kitlesinde, belli bir farkındalık yaratabilmek çok güzel bir şey. Bu işin en güzel taraflarından biri de bu. Bu tip güzel organizasyonlarda, insanları küçük de olsa çeşitli konularda bilinçlendirebilmek, farkındalık yaratmak beni de çok mutlu eden bir şey. O yüzden bu tip durumların içinde bulunmaya özen gösteriyorum." değerlendirmesini yaptı.

Oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Olgun Toker, Tayanç Ayaydın ve Pelin Öztekin de etkinliğe katılan isimler arasında yer aldı.

Sıradaki Haber