8 °c

Eski kedicik Ceylan Özgül: Bu örgütün iç yüzü pislik dolu

Adnan Oktar grubundan 2017 yılında ayrılan Ceylan Özgül, "7, 10, 14 ve 17 yaşında kızlar burada tacize uğruyor.

Magazin Haberi
Eski kedicik Ceylan Özgül: Bu örgütün iç yüzü pislik dolu
Eski kedicik Ceylan Özgül: Bu örgütün iç yüzü pislik dolu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak  bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik başlatılan operasyon ve gözaltı kararı  üzerine grupta bulunduğu sırada şahit olduğu ve gözlemlediği olaylara ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Ceylan Özgül, 2006’nın sonunda gruba alındığını ve 10 yıl  kaldıktan sonra 2017’de gruptan kaçtığını anlattı.

Orada kaldığı süre boyunca kendisine mahrem bilgilerin açılmaya başlandığını aktaran Ceylan Özgül, "Ben özellikle devlete saldıran, Türk devletinin bilgisi olmadan yurtdışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım." dedi.

Genç ve özellikle "ayrıcalıklı" bazı ailelerde yetişmiş insanları çekmek için bu gibi grupların vitrine ihtiyaçları olduğunu aktaran Ceylan Özgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

 'BEN İDEALİST BİR KIZDIM!'
"Hatta bugüne kadar bu tip grupların dışarıdan tehlikesinin tam olarak anlaşılamamasının sebeplerinden bir tanesi de bu vitrin aslında. Bu özel oluşturulmuş, üzerinde çalışılmış bir iş olarak yapılmış bir vitrin, o yüzden cezbedici. Benim girme sebeplerimden bir tanesi ben çok idealist bir genç kızdım üniversite yıllarımda. Grupta anlatılan İslam ahlakını dünyaya hakim kılmak gibi bu ideallerin üzerinde çalışılacağına inanmıştım. Bu konuda kandırıldım açıkçası. O yüzden bu gruba katılmıştım. Bu örgütün iç yüzü gerçekten pislik dolu. 

'7 YAŞINDAKİ KIZLAR BURADA TACİZE UĞRUYOR'
Bakın 7, 10, 14 ve 17 yaşında kızlar burada tacize uğruyorlar. Defalarca tecavüze uğrayan kızlar var. Bu grup konusundaki bilgiler ortaya çıktıkça insanlar çok daha fazla bunları fark edecek. Halk bu konular açıldıkça hangi pisliklerden kurtulduklarını, sokaklarımızın neyden temizlendiğini daha iyi anlayacaklar. Bunlar teker teker ortaya çıkınca aslında Türk halkı gerçekten çok şaşıracak. Burada çok fazla müşteki var. Ben de bu müştekilerden bir tanesiyim. O yüzden de bunun ortaya çıkmasına hiç şaşırmadım."

Sıradaki Haber