30 °c

AK Parti'den Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere yanıt

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözde para transferlerinin listesini yayınladı. AK Parti kanadı ise belgelerin ticari kayıtlar olduğunu ve gerçeklik payının bulunmadığını dile getirdi.

Politika Haberi
AK Partiden Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere yanıt
AK Parti'den Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıkladığı belgelere cevap AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

ABD'nin sesi radyosu gibi

Bir haber kanalının canlı yayınına katılan Bülent Turan, iddialara ilişkin, “CHP bir ana muhalefet partisi gibi değil adeta ABD’nin sesi radyosu gibi, FETÖ’nün sesi radyosu gibi hareket ediyor. Biliyorsunuz Bilal Erdoğan’ın bir kebapçıda çekilen fotoğrafı DEAŞ liderleriyle çekilen bir fotoğrafmış gibi servis etmişlerdi. Geçen hafta kendi partisinin açıklarını kapatmak için bir iddia ortaya attı. Ticari işlemeden kaynaklanan bir meseleyi gündeme taşıyarak güya Cumhurbaşkanımızı sıkıntıya sokmaya çalışıyor. Oysa avukatlarla da konuştum aldığımız bilgiler gösteriyor ki bütün iddiaları yalan, yersiz" ifadelerini kullandı. 

Yapılan ticaretlerden bahsediyor

Turan şöyle devam etti: Türkiye’ye döviz getiren, ticaretten kaynaklı sonuç olarak kâr eden firmanın Türkiye’ye gelen parasını bırakın, dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz bir takım kağıtlar elinde sallamaya başladı. Altını çiziyorum iddia ettiği gibi Türkiye’den dışarıya giden milyonlarca dolar para değil aksine Türkiye’ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor” dedi.  

Kılıçdaroğlu'nun iddiası ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu ykaınlarının vergi cenneti olarak bilinen Man Adası'nda kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini iddia ediyor.  


 

Sıradaki Haber