20 °c

FETÖ'cülere tek tip elbise için harekete geçildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenlemek isteyen timde yer alan FETÖ'cü Astsubay Gökhan Güçlü'nün mahkemeye "Hero" (kahraman) yazılı tişörtle çıkması tartışma başlatmıştı. Adalet Bakanlığı tek tip kıyafet için çalışmalara başladı.

Politika Haberi
FETÖcülere tek tip elbise için harekete geçildi!
FETÖ'cülere tek tip elbise için harekete geçildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan Yıldırım’la FETÖ sanıklarının duruşmalara Guantanamo’da olduğu gibi tek tip elbise ile çıkmasını konuştuğunu söylemesinin ardından kapsamlı bir araştırma sürecine girildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, FETÖ sanıklarının mahkemeye tek tip elbise ile çıkarılmasına yönelik önümüzdeki günlerde yasal hazırlıklara başlanacak.

Milliyet'in haberine göre; Bakanlığın kapsamlı bir araştırma sürecinden sonra olası düzenlemenin teknik hazırlıklarına başlayacağı ifade edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Türk milleti aman dileyene ne kadar merhametli ise ihanetinde ısrar edene de o kadar şedittir. O hainlerin kapatıldıkları cezaevlerinin duvarları arkasında çürüyüp giderken, bunları düşünecek çok zamanları olacak, şu an iyi günleri. Geçenlerde Sayın Başbakanımızla da konuştum artık bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tep tip elbiseyle çıkaralım.

Sıradaki Haber