23 °c

"Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim"

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz Times gazetesine konuştu. Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceklerini açıkladı.

Politika Haberi
Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim
"Daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğim"

Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith ile röportaj yapan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi'demokrasiye geri döndürme' sözü verdi.

Bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'Saray'ın darbesi' diyoruz."

"ÖZGÜR RUHUMLA BAŞ EDEMİYORLAR"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı.

"Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi: "Özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."

Sıradaki Haber