16 °c

Note 8 daha şimdiden ilk ödülünü aldı!

5 bin liralık fiyatıyla büyük tartışma yaratan Galaxy Note 8 ilk ödülünü aldı. Birkaç ay önce Galaxy S8'e verilen en iyi ekran ödülünün yeni sahibi Galaxy Note 8 oldu. Böylece İlk defa bir telefon ekranı A+ derecesine ulaştı.

Teknoloji Haberi
Note 8 daha şimdiden ilk ödülünü aldı!
Note 8 daha şimdiden ilk ödülünü aldı!

Samsung'un yeni akıllı telefonları ödüle doymuyor.

Geçtiğimiz aylarda Galaxy S8, DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip telefon seçilmişti.

Note 8 ise S8'i geçerek bir akıllı telefon için ilk kez A + derecesine layık görüldü.

Galaxy A serisi için Infinity Display sürprizi! Samsung beğeni kazanan Infinity Display'i A serisinde de kullanılabilir.

Note 8'in 6.3 inç ekranındaki en dikkat çekici şeylerden biri parlaklığınınGalaxy S8'den % 22 daha yüksek olması. Raporda telefonların OtomatikParlaklık özelliği açıldığında Note 8'in maksimum ekran parlaklığının daha yüksek olabileceği belirtiliyor. Bu, kullanıcının en iyi parlaklık düzeyine sahip olmasını sağlayarak telefonun genel pil ömrüne katkı yapacaktır.

Daha yüksek parlaklık düzeylerine ek olarak, DisplayMate, Note 8'in Galaxy S8'e kıyasla daha büyük doğal renk gamına sahip olduğunu ve telefonun yüksek ortam ışığı ayarındayken daha iyi renkler ürettiğini söylüyor. Ayrıca, Note 8'de S8'e göre renk doğruluğunda, görüntüleme açısında, görüntü işlemcisinde, performans ve güç tasarrufu modlarında iyileştirmeler kaydedildiği belirtiliyor.

DisplayMate'in raporu Samsung'un yeni amiral gemisi telefonunun ekranında sağlam geliştirmeler yaptığını açıkça ortaya koyuyor. İlk bakışta S8'e göre kamera ve RAM dışında fazla değişiklik görünmese de rapor kaputun altında ciddi geliştirmeler yapıldığını gösteriyor.

Sıradaki Haber