16 °c

PES 2018'in çıkış tarihi belli oldu

Sevilen futbol oyunları arasında yer alan Pro Evolution Soccer sersinin yenisi PES 2018'in çıkış tarihi internete sızdı. PES 2018'in 14 Eylül 2017 tarihinde çıkacağı söyleniyor.

Teknoloji Haberi
PES 2018in çıkış tarihi belli oldu
PES 2018'in çıkış tarihi belli oldu

Daha gelişmiş bir Oyun mekaniğiyle karşımıza çıkacağı söylenen PES 2018'in 14 Eylül 2017 tarihinde piyasaya çıkacağı söyleniyor. Oyunun kapak tasarımı internete sızan PES 2018'de Strategic Dribbling adlı özellikle oyunda daha gerçekçi ve etkileyici çalımların yapılabileceği belirtiliyor

REAL Touch + özelliği ile oyuncuların gelen topun yüksekliğine ve hızına bağlı olarak topu kontrol etmek için vücutlarının göğüs, kafa veya bacak kısımlarını daha aktif biçimde kullanmalarını da sağlayacak. Tüm duran top pozisyonları da baştan elden geçirildi; bunu özellikle penaltı atışlarında ve tek kişilik santra rutininde göreceksiniz.

PES 2018’in görsel yanı da geliştirilenler arasında. Yeni REAL Capture sistemi gündüz ve gece maçlarında son derece gerçekçi aydınlatmalar sunarken, Camp Nou ve Signal Iduna Park gibi stadların çevresindeki bölgelerin, zeminlerinin ve tünellerin aslına uygun biçimde yansıtılması için 20,000’den fazla unsur özenle hazırlandı. KONAMI’nin gerçek futbolcularla gerçekçi ortamlarda gerçekleştirdiği hareket yakalama seanslar sayesinde futbolcuların hareketleri, şut ve pas hazırlıkları da gerçek hayattakilere bir adım daha yaklaştı ve oyunun animasyon sistemi baştan aşağı değiştirildi. Yürümek, dönmek veya durmak gibi temel hareketlerin de üzerinden geçildi, artık futbolcu modelleri çok daha çeşitli görünecek ve formaların farklı vücutlardaki duruşu dahil olmak üzere en ince ayrıntılara bile önem verilecek. KONAMI’nin partner takımlarla yaptığı anlaşma ile artık futbolcuların dövmeleri de oyunda yer alacak.

Neredeyse her alanı geliştirilmiş ünlü oynanış ve görselleri ile PES 2018 oyuncuların maç günü deneyimlerine de yeni seçenekler ekleyecek. 11’e 11 çevrim içi seçeneği ve her daim popüler olan myClub mücadelesine ek olarak misafir destekli, işbirliğine dayanan 2’ye 2 ve 3’e 3 modlar da eklendi. En çok istenen özelliklerinden biri olan ‘Rasgele Seçim’ maçı da yeni içeriklerle birlikte geri dönerken, Master League moduna sezon öncesi turnuvaları, yeni transfer sistemi, maç öncesi röportajları ve soyunma odasından bilgiler eklendi.

PES serisinin eSpor dünyasındaki süregelen başarısı ana oyuna tamamen entegre edilen PES LEAGUE ile daha net yansıtılıyor. Dünyanın en iyi 16 PES oyuncusu 200,000$’lık para ödülü için Haziran ayında UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde buluşurken, PES 2018 gelecek seneki turnuvaya daha kolay giriş imkanı sunacak ve PES LEAGUE ile ilgili modları oyuna ekleyecek.

Oyun sonbaharda PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.

Sıradaki Haber