26 °c

Fidel Castro vasiyeti üzerine yakılacak!

Fidel Castro 90 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fidel Castro'nun ölümünün ardından KübaDevlet Televizyonunda kardeşi Raul Castro ölüm haberini resmi olarak duyurdu ve Fidel Castro'nun vasiyetini açıkladı. Buna göre Castro'nun kendi isteği ile naaşının yakılacağı bildirildi. Castro için 4 Aralık'ta resmi tören düzenleneceği açıklandı. 'Fidel Castro'nun naaşı yakılacak' Küba...

Dünya Haberi
Fidel Castro vasiyeti üzerine yakılacak!
Fidel Castro vasiyeti üzerine yakılacak!

Fidel Castro 90 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fidel Castro'nun ölümünün ardından KübaDevlet Televizyonunda kardeşi Raul Castro ölüm haberini resmi olarak duyurdu ve Fidel Castro'nun vasiyetini açıkladı. Buna göre Castro'nun kendi isteği ile naaşının yakılacağı bildirildi. Castro için 4 Aralık'ta resmi tören düzenleneceği açıklandı.

'Fidel Castro'nun naaşı yakılacak'

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada abisi Fidel Castro'nun yaşamını yitirdiğini açıkladı. Duygulu konuşmasının sonunda Küba Devrimi'nin sloganı olan "Her zaman zafere doğru" diyen Raul Castro, Fidel Castro'nun naaşının kendi isteği üzerine yakılacağını ve bugün naaşın krematoryuma gönderileceğini duyurdu.

Devlet televizyonunda yayınlanan açıklamada Castro’nun cenazesinin bugün yakılacağını belirtti. AFP’nin bildirdiğine göre Castro’nun cenaze töreni 4 Aralık’ta yapılacak.

Ülkede 9 günlük yas ilân edildiği de belirtildi.

Sıradaki Haber