17 °c

Nurgül Yeşilçay'a İranlı bakandan şok!

Türk İran ortak yapımı 'Güzel Cin' adlı filmde rol alan Nurgül Yeşilçay'a şok... İran Kültür Bakanı Salihi, Yeşilçay’ın kadrodan çıkartılmasını talep etti.

Dünya Haberi
Nurgül Yeşilçaya İranlı bakandan şok!
Nurgül Yeşilçay'a İranlı bakandan şok!

İran'da Bayram Fazlı'nın yönettiği ve Nurgül Yeşilçay'ın da rol aldığı Güzel Cin adlı filmle ilgili ilginç bir tartışma başladı.  

Takvim'in haberine göre, yapımcı Mehrdad Farid, "İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Abbas Salihi, bana ve yönetmen arkadaşımız Bayram Fazlı'ya filmden Nurgül Yeşilçay'ı çıkarmamızı istedi. Oyuncu kadrosunda veya çekimlerde herhangi bir değişiklik yapmak imkansız. Senaryoyu İran Sinema Örgütü'ne sunup filmin üretim lisansı için başvurduğumuzda Türk oyuncunun projede yer alacağı açık bir şekilde belirtilmişti. Yetkililer, buna rağmen projeye, onay verdiler" dedi.

FAJR FİLM FESTİVALİNDE GÖSTERİLECEK 

Farid, Güzel Cin' filminin Türk ve İran ortak yapımı olduğu için projede tek taraflı değişiklik yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. Film için İran ve Türkiye'nin yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinde de gala töreni düzenleyeceklerini belirten yapımcı 'Güzel Cin'i Şubat 2018'de Tahran'da düzenlenecek olan Fajr Film Festivali'nde de sunmayı da planladığını söyledi.

Sıradaki Haber